Kompletna pieczątka automatyczna
- co się na nią składa?

Pieczątka automatyczna składa się z 3 elementów

  1. Automat
  2. Pieczątka (gumka)
  3. Wkład z tuszem (tuszownica)

1. Automat - jest to obudowa do pieczątki. Cały mechanizm umożliwiający wygodne stemplowanie faktur, dokumentów, papieru firmowego, ulotek i kopert.

Kompletny automat Wagraf z zatyczką.

Oferujemy automaty z zatyczkami - dzięki nim cały mechanizm jest mniejszy, więc noszenie przy sobie tak „spakowanej” pieczątki jest naprawdę wygodne.

Cena uzależniona jest od rozmiaru pieczątki - dopasowujemy do niej automat. Nie ma znaczenia, czy na pieczątce znajdzie się sama treść, logo, czy grafika reklamowa - płacisz tylko za rozmiar gumki oraz za automat, który zostaje do niej dopasowany.


2. Pieczątka (gumka) - często mylona z kompletną pieczątką gotową do stemplowania, jednakże jest to tylko sama gumka (treść), która następnie po jej wyrobieniu zostaje wklejona w automat, kasetkę lub na kołek drewniany.

Polimerowa gumka do pieczątki.

Posiadasz swój automat? Możemy wykonać dla Ciebie samą gumkę (nową treść). Zazwyczaj robimy to w ciągu 1 godziny na ul. Prostej 22 w Toruniu. Jeśli automat który do nas dostarczysz jest wyeksploatowany (po poprzedniej gumce), wtedy musimy dłużej nad nim popracować - przeczyścić, napełnić tuszem i doprowadzić do użytku.

Jednak bywa i tak, że wkład jest po prostu zużyty (kilkuletni). W takiej sytuacji jedynym wyjściem jest wymienić go na nowy.

Ile kosztuje wkład? Średnio 12,00 zł brutto (do pieczątki firmowej) - podmieniamy go na poczekaniu.


3. Wkład z tuszem - tzw. tuszownica, nasącza tuszem pieczątkę znajdującą się w automacie.

Należy pamiętać, aby wkład do pieczątki uzupełniać tuszem co 6-12 miesięcy, w zależności od intensywności odbić.

Wkłady do pieczątek automatycznych samotuszujących.

Ostrzegamy przed używaniem tanich tuszów, które można dostać w każdym sklepie papierniczym za około 3-4 zł. Tusze te, nie dość że wysuszają poduszkę, to działają destrukcyjne na gumkę. Pieczątka po dłuższym kontakcie z tym tuszem ulega "rozciągnięciu" i odklejeniu się od automatu. Kiedy do tego dojdzie, nie ma już możliwości ponownego jej użycia.

Dlatego rekomendujemy tusze producentów: WAGRAF, SHINY i COLOP. Cena za buteleczkę 25-28 ml w zależności od wyboru producenta, koloru tuszu oraz jego przeznaczenia zaczyna się od 14,00 zł. Jedna taka butelka wystarczy Ci do kilkudziesięciokrotnego napełnienia wkładu w automacie. Kupując jeden z polecanych przez nas tuszów, możesz mieć pewność, że pieczątka posłuży Ci przez lata.

Napełnimy Ci wkład gratis! Jeśli realizowałeś u nas pieczątkę nie musisz się martwić, czy tusz którym miałbyś napełnić pieczątkę jest właściwy - zostaw to nam :) Zapraszamy na bezpłatne napełnianie w Toruniu. Jesteśmy do usług od poniedziałku do piątku w godzinach 8-18, w soboty 10-13 - ul. Prosta 22 centrum miasta.


Mamy nadzieje, że powyższe informacje okazały się dla Ciebie pomocne. Już teraz wiesz, co składa się na kompletną pieczątkę w automacie oraz jakie są możliwości jej wyrobu, użytkowania oraz eksploatacji.

Oczywiście pieczątka w automacie nie musi być tylko standardową pieczątką firmową czy imienną. Może to być również ex libris pieczątka automatyczna - są to coraz bardziej popularne pieczątki do znakowania książek - zazwyczaj w formie tradycyjnych stempli drewnianych. Jeśli jednak cenisz sobie wygodę użytkowania bardziej niż tradycję, to pieczątka automatyczna będzie dla Ciebie najlepszym wyborem.

Jeśli masz jakiekolwiek pytania dzwoń, pisz lub wpadnij do nas osobiście. Na miejscu w naszej firmie w Toruniu rozwiejemy wszelkie Twoje wątpliwości! Zapraszamy :)

Zamów
pieczątkę

Zamów pieczątkę ekspresowo w 1h w Toruniu.
Odbiór pieczątki w centrum Torunia.

Nie musisz być przedsiębiorcą, aby wyrobić swoją pieczątkę!
Jeśli masz pomysł na jej wykorzystanie skontaktuj się z nami! Podpowiemy Ci jakie są możliwości.Zobacz także:Odpowiedzi na często zadawane pytania:Siedziba firmy
ul. Prosta 22, Toruń

Wejście do firmy KIKUŚ w centrum Torunia.
Wyznacz Trasę

Masz pytania?

Telefon 56 652 22 99 E-mail

Postaramy się odpowiedzieć
najszybciej, jak to
możliwe.

e-mail telefon